Türkiye Bilgisayar Mühendisleri ve Programcıları Derneği toplumsal sorumluluk açısından sektörel tıkanmaların önünü açarak aynı zamanda toplumun kanayan sosyal yaralarına da çözümler üretmektedir.

Bu toplumsal yaralardan bir tanesi ve bir gençlik çıkmazı olan uyuşturucu, geleceğimizin mirasçısı genç beyinlerimizin karşısında en önemli ve tehlikeli girdaplardan biri haline gelmiştir.

TBMPD bu girdabın büyük bir dalga şeklinde ülkemizde yayıldığını görmekte ve bu maksatla bütün yetkilileri, velileri ve gençleri bu girdabın tehlikeli gidişi ve sonuçları konusunda uyarmayı kendine görev edinmiştir.

Bu maksatla derneğimiz ile Nokta Tiyatrosu birlikte hareket ederek okullarımızda uyuşturucuya karşı tiyatro gösterisi düzenleyerek uyarıları görselleştirme yoluna gitmiştir.

Ülke olarak en önemli varlığımız olan gençliğimizin daha sağlam bir gençlik olmasını, onların genç yaşta telafisi pek kolay olmayan ve çoğu zaman sonucu maalesef onların acısıyla karşılaşmak olan tehlikeli bir batağa karşı hem kendilerini hem de velilerini daha dikkatli olmalarına karşı uyarı niteliği taşıyan Nokta Tiyatrosu gösterileri önümüzdeki sezon okullarda gösterime girecektir.Arkadaşlarına öner