Şehit Cahar Dudayev Cad. 76/2 Ataşehir / İSTANBUL info@tbmpd.org.tr +90 (216) 256 5870

Hakkımızda

Türkiye Bilgisayar Mühendisleri ve Programcıları Derneği olarak, üyelerimizle birlikte Türkiye’nin Bilişim Gücü’nü temsil etmekteyiz. Hepsi, konularında uzman, özel sektör, devlet ve diğer birimlerde çalışan üyelerimizin birlikteliğiyle, Türkiye’yi gelişmişlik yolunda, Bilgi ve İletişim anlamında ihtiyaç duyulan modern gereksinimlerini karşılamak, Teknolojiyi kullanarak ülkemizi geri kalmışlıktan kurtarmak, ve Türkiye’nin e-dönüşümünde önemli bir rol üstlenmek olarak özetleyebileceğimiz Vizyonumuza ulaşmak için her geçen gün, yere sağlam basan adımlarımızı sıklaştırarak hedefimize yürümekteyiz.

2002 yılında kurulan ve şuanda İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Sakarya, Eskişehir gibi Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde şubeleri olan ve her geçen gün büyümeye devam eden derneğimiz, Yüce Atatürk’ün bize ödev olarak bıraktığı “Müreffeh ülkelerin seviyesine ulaşma ve geçme” ödevini, bizlerde kendi enstrümanlarımızı kullanarak gerçekleştirmek gayesindeyiz. Bizce, herkes kendi kapısının önünü temizlemeli ve yetkinliği olduğu konuda Dünyanın en iyisi olmalı. Bu anlamda; bizler; hayatımızı sürdürdüğümüz Bilgisayar alanında üyelerimizle birlikte Dünya standartlarını yakalamak ve yeni standartlar geliştirmek için faaliyet göstermekteyiz.

Devletimizin e-devlet çalışmalarına raporlarımız, projelerimiz ve görüşmelerimizle destek vermekte, Mecliste yaptığımız sunumlarla milletimizin vekillerini bilgilendirmekte, bürokratlarımızla yakın işbirliği kurarak ağır işleyen çarkları hızlandırmakta ve kendi alanımızla ilgili bütün üst kurullara katılmaktayız. Ayrıca, Türkiye’nin genel problemlerini çözecek projeler geliştirmekte ve bunları seslendirerek Türkiye’nin Vizyonuna katkıda bulunmaktayız.

Yaptığımız ve yapacağımız bütün çalışmalarda iyi niyet ve profesyonellik düsturlarını ilke edinmiş, düzenlenen toplantılardaki beyin fırtınaları sayesinde sürekli sorular üreten ve bu sorulara yanıt arayan bir felsefede, ve oluşturduğumuz sinerjiyle Türkiye’ye olan inancımız her geçen gün artmaktadır.

Dünyanın herhangi bir yerinde, kendisine verilecek herhangi bir konuda üstün başarı beklediğimiz, ve bir Dünya insanı olarak gördüğümüz üyelerimizin yetkinliklerini her geçen gün yenilemekte, teknolojik gelişmeleri takip etmekte ve en önemlisi eğitimler düzenleyerek eksiklerimizi tamamlayarak yolumuza devam etmekteyiz.

Türkiyenin geleceğine dair yaptığımız çalışmalarda, sizlerden bizlere olan inancınızı ve desteğinizi istiyoruz. Sizlerden gelecek bu enerji ve moral ile Türkiye’ye ikinci kalkınma hamlesini yaptıracağımıza inanıyoruz.

Çünkü; GELECEK BİZİZ. BİZLER GELECEĞİ KODLUYORUZ.